ClickCease
top of page

ספר חובה לכל בעל עסק ולמי שרוצה חיים מלאי הצלחה

 

24 טכניקות מעשיות ליצירת תודעה מנצחת

 

מאת: אסי (אסף) בר

זה פשוט עובד!

הקדמה

 

ספר זה נכתב מתוך רצון להביא לידיעת הקורא את הטכניקות המעשיות ביותר ליצירת מציאות על ידי שינוי התודעה. המידע בספר זה מתבסס על עבודתו של נוויל גודארד, עקרונות כוח המשיכה, שיטת NLP ונסיונו האישי של הכותב.

 

 
כותרת הספר: "זה פשוט עובד" הוא ציטוט מפי כותב הספר, לאחר שהגשים מטרה שנראתה תחילה כבלתי אפשרית וזאת על פי הכללים המפורטים בספר זה.

 

כותב הספר אסי בר חוקר במשך ה 20 שנה האחרונות את גבולות התודעה האנושית ואת היכולת שלה להשפיע על מציאות חייו של אדם, אסי בר תרגל במשך זמן רב, שיטות המטפחות איפוק מוסרי תרגול גופני ומדיטציה הוא מאסטר וטריינר בשיטת NLP

ומתרגל באופן מעשי את חוק התודעה ליצירת מציאות

 

 
 
 

תודעה 

 

אז מה זו בכלל תודעה?
תודעה מורכבת מהדברים שאנחנו מודעים אליהם (המודע) והדברים שאנחנו לא מודעים אליהם (הלא מודע). הדברים שאנחנו מודעים להם (המודע) הם חלק קטנטן מסך הדברים הקיימים ביקום אך בכל זאת אנחנו קוראים להם "המציאות"

 

 
למעשה זה רק מה שאנחנו "מאפשרים לעצמנו" לראות ולהבין מהמציאות הגדולה והאמיתית, המציאות האובייקטיבית.

 

החיים זה דבר נפלא ועצום ובתוך המציאות האובייקטיבית קיימות כל האופציות וכל האפשרויות. אנחנו אלה שמחליטים ובוחרים באופן לא מודע (בדרך כלל) מה לחוות מתוך שפע ואין סוף האפשרויות שבמציאות האובייקטיבית.

 

דמיינו לעצמכם שאתם נמצאים בתוך אוהל סגור כשבחוץ יום שטוף שמש

 

אתם מחוררים חורים בתקרת האוהל וקרני השמש חודרות מבעד לחורים ומאירות את פנים האוהל.
זהו משל, שבו המציאות האובייקטיבית היא השמש שמחוץ לאוהל. היא נותנת את כל האפשרויות ואת פוטנציאל החיים האפשריים שלך. התודעה שלנו היא האוהל המכסה בפנינו את כל האפשרויות

 

מה שעלינו לעשות הוא ללמוד כיצד ניתן לחורר את תקרת האוהל כדי שהקרניים שיחדרו יהיו בדיוק במיקום המדויק שאנו רוצים, כלומר לאפשר לעצמנו לראות, מתוך עולם האפשרויות הבלתי מוגבלות את האפשרויות ההזדמנויות האנשים והאירועים הספציפיים שאנו רוצים לחוות.

 

אז איך עושים זאת? איך בוחרים את האפשרות הרצויה לנו? ראשית עלינו לדעת כמובן בדיוק מה אנחנו רוצים. שתהיה לנו תמונה ברורה ובהירה של המשאלה שלנו.

שנית עלינו להניח את ההרגשה של המציאות הרצויה כלומר להרגיש את ההרגשה ואת הלך הרוח של המשאלה כאילו היא כבר התגשמה.

את זאת ועוד נלמד לעשות בספר זה.

 

 
 
 
 
 

להיפטר מהציניות

אני מאמין שאם אתם פה, קוראים את הספר הזה, מרצונכם החופשי, אתם עושים את זה ללא ציניות וללא שום ספק. כי אם לומר לכם אמת אבסולוטית אחת היא, שאדם לא יכול לשנות תודעה, מחשבה והרגלים אם יש בו ציניות או ספק לגבי התהליך. כולנו מכירים אנשים ציניים זה אלה, שאם מישהו אחר עושה משהו טוב הם תמיד יחפשו מה הוא מרוויח מהמעשה הטוב, לדוגמא מישהו מפורסם מבקר ילדים בבית חולים הם לא יגידו כל הכבוד לו אלא "מה לא עושים בשביל יחסי ציבור" נכון, יכול להיות שהאדם המפורסם מרוויח יחסי ציבור אך יחד עם זאת הוא מעודד ילדים חולים אז השאלה כאן היא בעצם מה אנחנו בוחרים לראות במעשה, והבחירה שלנו היא זו שמספרת לנו אך ורק על עצמנו ובכלל לא על האדם המפורסם.

אז כולנו מכירים אנשים ציניים ולפעמים גם אנחנו חוטאים בציניות. ציניות זה דבר נורא זה מוציא את הקסם ואת הטוב מהחיים זה מוריד אנרגיות, זה הופך את החיים לעלובים והכי נורא לא מאפשר שום שינוי כי כשאתה ציני אתה תמצא גם בהזדמנות הגדולה ביותר את הסיבה למה היא סתמית וחסרת סיכוי.

נכון, אף אחד לא רוצה להיות פתי מאמין לכל דבר, אבל כשמדובר בסיכוי להשגת השאיפות הכי גדולות שלך כשהסיכון הוא "רק" להישאר היכן שאתה עכשיו, אז כדאי לתת לזה צאנס לא?

לכן חברים בואו נשים עכשיו את הציניות מאחורינו ונחליט ברגע זה לבחור לראות בכל סיטואציה מה טוב בה, מה היא מאפשרת לנו ומה הסיבות שהיא כן תצליח לקדם אותנו, כי הפרשנות שלנו את ה"מציאות" אינה אומרת דבר וחצי דבר על ה"מציאות", אלא רק על מצב התודעה שלנו באותו רגע

לשחרר את הספק ולהעז

דבר נוסף שעלינו לזנוח לחלוטין אם ברצוננו לבצע שינוי הוא הספק, כי ספק הוא תודעת כישלון. אני אדגיש את זה שוב, ספק הוא כבר כישלון. כשיש לך ספק כבר נכשלת, אז לא כדאי שתתחיל.

 

צבא יוצא למלחמה כשהמפקד בטוח ב 60% שינצח מה הסיכוי שינצח? אני אגיד לכם, 0.
הצלחה או חוסר הצלחה תלויים במידה רבה מאד בביטחון שלך שהדבר יצליח.

וזה מביא אותי לגורם השלישי שמונע מאנשים לשנות את התודעה וזה תעוזה.

ה"חוצפה" להעז ולחשוב שאני אצליח בוודאות מבלי להתחשב בכל אפשרות או סיטואציה שיכולה להכשיל אותי כשאובייקטיבית יכול להיות שקיימות המון סיבות לחוסר ההצלחה, אבל אני לא רואה אותן, אני לא מתחשב בהן הן לא קיימות מבחינתי הם לא סיבות הן תירוצים. זו תעוזה

 

אמונה

 

אספר לכם סיפור אמיתי שקרה לי שיבהיר לכם בדיוק את העוצמה של ביטחון וודאי בהצלחה, ואם תקחו ותטמיעו ממנו את מוסר ההשכל הרי שכבר עשיתם כברת דרך עצומה להצלחה שלכם עצמכם. כשהייתי בן 17, מקדונלד'ס הגיעו לראשונה לישראל. אמא שלי אמרה לי שראתה שמחפשים עובדים וכדאי שאגיש מועמדות ביחד עם חבר. בעצתה עניתי למודעת הדרושים שמקדונלד'ס פרסמו בעיתון ושכחתי מהנושא. לאחר כמה ימים, אמא שלי עדכנה אותי שהתקשרו ממקדונלד'ס ואמרו שאני והחבר התקבלנו לעבודה ושעלינו להגיע לסניף לתחילת עבודה.
כשהגענו למקום ראינו מאות של ילדים עומדים ומחכים. אך מכיוון שאנחנו כבר התקבלנו אין צורך שנחכה, לכן השתחלנו בין מאות הילדים הישר לשולחן קטן בו נערכו ראיונות. התיישבנו לשולחן שבו ישבה המראיינת ואז אמרתי בביטחון "שלום אני אסי ואנחנו כבר התקבלנו לעבודה. הגברת רשמה את הפרטים שלנו וכבר שלחה אותנו להתלבש ולהתחיל בהתמחות. העבודה במקדונלדס היתה חוויה נעימה. זה היה הסניף הראשון בישראל והוא היה תמיד מלא באנשים והעבודה עם עוד כמה חברה צעירים ברי מזל כמונו שנבחרו לעבוד מבין מאות או אולי אלפי ילדים אחרים הייתה כיפית ומספקת.
לאחר כחודש ישבתי ודיברתי עם אמי ששאלה איך העבודה במקדונלדס? עניתי שממש כיף, ואז היא אמרה לי משפט ששינה את התפיסה שלי לתמיד.

היא אמרה לי "אתה יודע שהם לא באמת התקשרו ואמרו שהתקבלת, זו היתה המצאה שלי" הייתי בהלם. לא ידעתי אם לכעוס עליה או להודות לה. אבל מה שלמדתי באותו יום היה שיעור יקר ערך והוא שכשאתה בטוח במשהו, כשאתה יודע שהוא כבר שלך ב 100%, אתה כנראה תשיג אותו.

 

 
 
 

אז אחרי שנפטרנו מהציניות, בואו נשים גם את הספק מאחורינו ונעז לחשוב ולהאמין שרק הצלחה קיימת מבחינתנו בתהליך הזה. אם הרעיון הזה עדיין לא הוטמע בך במלואו זה בסדר לעצור ולחזור שוב על הדברים לשבת בשקט בעיניים עצומות לחשוב על התהליך שאנחנו עומדים להתחיל בו של שינוי התודעה לקראת החיים שאנו רוצים ולבדוק האם באמת נמאס לנו מהמצב הקיים האם אנחנו באמת מאמינים ורוצים להצליח, ברגע שתהיו שלמים עם עצמכם ללא שום ציניות או ספק ועם תעוזה אז ורק אז תעברו לפרק הבא.

 

 
 

מתחילים

אז אחרי שנפטרנו מהציניות והספק וצברנו תעוזה להצליח אני ממש נלהב להתחיל איתך בתהליך המדהים הזה של יצירת המציאות שאנחנו רוצים.

ושניה לפני שנתחיל, אני רוצה לשאול אותך שאלה, מי לדעתך אחראי על התוצאה של התהליך הזה? של מי האחריות הבלעדית על מה שיקרה בסוף התהליך?

אני מאוד מקווה שענית נכון, האחריות הבלעדית להשגת התוצאה היא שלך ושלך בלבד. אני כאן כדי לפתוח לכם את הדלת ואתם תהיו אלה שתעברו בה. ככל שתהיה התוצאה של התהליך הזה, הקרדיט הוא שלך ושלך בלבד!

 

 
 

לשנות את עצמי בעצמי

 

 

יום אחד חזרתי מטיול עייף מאוד. כל הגוף שלי כואב, מיד כשנכנסתי הביתה פתחתי את הדלת ונשכבתי בעייפות על הספה. זה היה כל כך נעים, אבל לפתע הרגשתי שאני פשוט חייב לעשות פיפי אך לא היה לי כוח לקום מהספה. אמרתי לבן שלי בחצי צחוק חצי רצינות אולי תעשה פיפי בשבילי אני כל כך עייף…
 

יש דברים שאף אחד אחר לא יכול לעשות בשבילנו, ואלה הדברים הכי חשובים ואישיים שלנו

הו, כמה זה היה נחמד אם מישהו אחר היה יכול לשנות עבורנו את התודעה שלנו

אבל זה בדיוק כמו להגיד למישהו אחר לעשות פיפי בשבילי - פשוט בלתי אפשרי

 

עלינו לקחת אחריות לקום מהספה, ולשנות בעצמנו את התודעה של עצמנו אף אחד לא יעזור לנו לעשות בפועל את השינוי הזה, החדשות הטובות הן שהתגמול הוא אדיר!

ולמרות שאף אחד לא יעזור לך לעשות את השינוי, אף אחד גם לא יפריע לך לעשות את השינוי. אין אף אדם בעולם שיכול להפריע לך לעשות את השינוי כי השינוי הזה הוא פנימי השינוי הזה הוא החלטה, השינוי הזה הוא מה שמבדיל בין בן אדם לחיה,

היכולת לשנות בעצמי את עצמי.

 

 
 
 

צירופי מקרים?

 

קרה לך פעם שחשבת על משהו שממש רצית שיקרה והוא באמת קרה? איזה צירוף מקרים מטורף שעד היום אתה מספר עליו לחברים שלך? לכולם זה קרה, אבל רובם מסתכלים על זה רק כאל קוריוז, משהו מוזר ומגניב שקורה בחיים. מעטים שואלים את עצמם מה עשיתי שהוביל למקרה הזה והאם אני יכול לגרום לזה לקרות שוב, האם אני יכול ללמוד לעשות את זה מתי שארצה בצורה שיטתית ומודעת?

 

בתחילת שנות ה 2000 בזמן שהייתי בטיול אחרי צבא, התפצלתי מהטיול עם החבר והמשכתי לטייל לבדי בדרום אמריקה. כשהגיע הזמן לעזוב את צ'ילה, החלטתי לטוס לארצות הברית לבקר מכר בלאס וגאס. לשם כך לקחתי תחילה מטוס ללוס אנג'לס. כשנחתתי בלוס אנג'לס הרגשתי קצת אבוד. הנה אני בשדה תעופה ענק, עייף מהטיול בדרום אמריקה לבוש כמו נווד כשלפני כמה דקות עברתי בידוק בטחוני קשוח, חסר ממון ובמצב רוח ירוד. מה אני עושה פה לאן ללכת, איך אסתדר? התחלתי ללכת בשדה הענק חושב איך להגיע לעיר ומה לעשות בה ללא תכנון מוקדם. "הלוואי שהיה פה את איציק" חשבתי, איציק הוא ישראלי חבר משפחה, שגר שנים רבות עם משפחתו בלוס אנג'לס אך לפני כמה שנים הוא כבר חזר לגור בישראל. "אין סיכוי שאפגוש בו הוא כבר לא גר פה, חבל". התחלתי לעלות במדרגות הנעות לכיוון היציאה וכשסיימתי לעלות, נמשכה תשומת ליבי אל דלפק שבו עמדו כמה אנשים. שפשפתי את עיני בתדהמה "זה איציק?" יואו איך הוא דומה לאיציק, אני כנראה מתחיל להזות. הוא בדיוק סיים את ענייניו והתחיל ללכת לכיוון שלי. שאלתי אותו באנגלית בהיסוס

?Excuse me, are you Itzik

לפתע כמו מתוך חלום שמעתי את קולו הרועם, "אסף, מה אתה עושה פה?"

אין מילים שיתארו את גודל ההפתעה והכרת התודה שחשתי, הוא סיפר שהוא אמור לטוס מחר לישראל אבל הגיע יום לפני הטיסה כדי להסדיר משלוח של חבילה גדולה. בוא איתי הוא אמר, יש לי זמן, הוא הראה לי את לוס אנג'לס, אכלנו בבית קפה נחמד ולאחר כמה שעות מהנות הוא שם אותי על האוטובוס הישר ליעד הבא שלי לאס וגאס.

אפשר להסביר את הסיפור המדהים הזה כצירוף מקרים, אך בעיני זה לא צירוף מקרים. האופציות והסיכויים לכך שלא הייתי פוגש את איציק עולות בהרבה על כך שכן היינו נפגשים, אם אם הוא לא היה צריך להגיע יום לפני הטיסה לשדה, פספוס של דקה לכאן או לכאן, אם הייתי יוצא ממקום אחר בשדה (זו לא היתה היציאה הראשית) אם הייתי עובר לידו ולא רואה אותו ועוד ועוד. אבל העובדה היא שהמפגש הזה קרה. והוא קרה בדיוק שהייתי צריך אותו. אני מאמין שבאותו רגע בחרתי באופן לא מודע מציאות שבה איציק נמצא. אני יודע שזה נשמע מטורף אבל מדע פיזיקת הקוונטים גילה כבר באופן ודאי כי קוונטים יכולים להיות במצב של סופרפוזיציה כלומר כמה מציאויות או אפשריות פוטנציאלות בו זמנית עד אשר הצפייה בהן גורמת להם לבחור את המיקום או המציאות הסופית שלהם. האם אנחנו לא עשויים מקוונטים שהם החלקיקים שמהם מורכבים אטומים? האם אטומים לא מרכיבים מולקולות? האם מולקולות לא מרכיבות כל דבר כולל בני אדם?

 

לפי פיזיקת הקוונטים אנחנו רק צופים במציאות של חיינו ויוצרים אותה על ידי כך שאנחנו מניחים שדברים צריכים להיות באופן מסוים אם נניח הנחות שמקרבות אותנו למטרה שלנו חיינו יהפכו לקסם.

 

 
 

הנח את ההרגשה של המשאלה שהתגשמה

הנחה של דבר מסוים היא פעולה שונה מאשר להגיד שאני מניח דבר מסוים, היא יותר הרגשה או תדר שמניח משהו שצריך לקרות, ואנחנו מבצעים את ההנחות האלה באופן קבוע ולא מודע ומקבלים לחיינו בדיוק את מה שאנחנו מניחים או את מה "שמגיע" לנו. לא סתם אומרים שאלוהים בוחן לב וכליות, איך אלוהים יודע בדיוק מה מגיע לכל אדם? על פי חוק ההנחה, האדם הוא זה שמביא על עצמו בדיוק את מה שמגיע לו בעיניי עצמו ולא את מה שהוא אומר או רוצה שיגיע לו - לא פחות ולא יותר.

 

מה אתה רוצה? ולמה לא יותר?

הצעד הראשון ביצירת תודעה מנצחת או יצירת המציאות באמצעות התודעה הוא לדעת מה אתה רוצה. זהו תנאי מקדים והכרחי ביותר ליצירת מציאות או יותר נכון לבחירת מציאות. למעשה הכוח שיוצר את המציאות שלנו פועל תמיד וכבר נותן לנו בדיוק את מה שאנחנו חושבים שמגיע לנו או את מה שאנחנו רוצים במודע או שלא במודע. הסתכלו סביבכם, כל מה שקיים בחייכם, מה שאתם חושבים שמגיע לכם ומה שאתם באמת רוצים נמצא שם.

 

אם אין הלימה בין מה שאתה אומר שאתה רוצה, לבין מה שאתה חושב שמגיע לך לקבל, מה שינצח הוא תמיד ההרגשה שלך. מה שאתה אומר או מספר לעצמך שאתה רוצה אינו נחשב כלל אלא ההרגשה שלך בלבד. הכוח היוצר הוא מדויק כמו שעון שוויצרי ונותן לך עד לפרטי פרטים את התוצאות ונסיבות חייך.
זהו בדיוק אותו כוח שיודע בדיוק מה אתה רוצה ומה מגיע לך, ונותן לך את זה תוך התעלמות מוחלטת ממה שאתה אומר לעצמך ולאחרים שאתה רוצה.

לכן השלב הראשון ביצירת מציאות הוא ידיעה ברורה של מה שאני רוצה.

 

מן הסתם אתה עדיין אינך מרגיש שמה שאתה רוצה מגיע לך אחרת לא היית רוצה אותו כי הוא כבר היה בחייך, לרצות משהו זה להודות בכך שכרגע אין לך אותו אך על מנת שנוכל לעשות את התהליכים העמוקים לקבלת המציאות החדשה עלינו ראשית להגדיר באופן מאוד ברור מה אנחנו רוצים.

 

עלינו לכתוב ולדמיין בעיני רוחנו עד לפרטי פרטים ובצורה בהירה מה אנחנו רוצים, ומי האדם שעלינו להיות מנת לקבל את הדבר הזה, וכל זאת על מנת להפעיל בנו את ההרגשה של מי שכבר קיבל את הדבר, מכיוון שהתקשורת שלנו עם הכוח היוצר הוא באמצעות ההרגשה וכאשר אנחנו מראים לו את ההרגשה תהיה לנו לאחר שכבר קיבלנו את הדבר הוא יפעל על מנת לתת לנו את מה שמתאים בעולם החומרי לאותה הרגשה.

 

 
 

 

תרגיל
דמיינו שמופיע לפניכם ג'יני ומאפשר לכם לבקש כל דבר שתרצו, יש לכם את האפשרות לבקש כל דבר שתרצו מה זה יהיה? עצרו ותנו לעצמכם את התשובה לפני שתמשיכו לקרוא.

 

לאחר שנתתם לעצמכם את התשובה תשאלו את עצמכם, אם אפשר לבקש הכל אז למה בעצם עצרתי בזה? למה לא יותר?

ואז תשאלו שוב למה לא יותר ושוב ושוב… מה למדתם מהתרגיל הזה?

לאן הובילה אתכם התשובה הסופית?

 

הדמיון שלך הוא הכלי ליצירת מציאות

"אלוהים הוא הדמיון האנושי הנפלא שלך" - נוויל גודארד

כל יצירה וחפץ שנוצר על ידי אדם חייב היה להיווצר קודם בדמיונו. אם תחשבו על כך תיווכחו כי זה נכון. ולכן הדמיון הוא הכח היוצר הראשוני והחזק ביותר בעולם ועל פי נוויל הוא התבטאות של אלוהים עצמו. אדם יכול להסתכל על גבעה חשופה ולדמיין שם בניין מפואר או לדמיין את עצמו נמצא במקום אחר מהמקום הפיזי שבו הוא נמצא, אלה הן יכולות השייכות רק לבני אדם רוב בני האדם לא מודעים לכח הזה ובמקום להשתמש ולמקד את הדמיון שלהם אך ורק במטרות שלהם, הם נותנים לדמיון שלהם להיות מופעל על ידי גורמים חיצוניים כמו חדשות, סרטים, רשתות חברתיות וכד'. בכך מוותרים על הכח הגדול ביותר שלהם לטובת אינטרסיים פוליטים, כלכליים וחברתיים של אנשים אחרים.

 

תרגלו את הדמיון. תחילה דמיינו דברים פשוטים כמו פרי, הפעילו בדמיון את כל החושים ראיה מגע ריח וצליל דמיינו אתכם מקלפים תפוז בצורה חיה בהירה וברורה ככל הניתן ובהמשך דמיינו דברים מורכבים יותר כמו אנשים מקומות וסיטואציות שמעניינות אתכם

שימו לב להרגשה שכל דמיון כזה יוצר בכם

 

ההרגשה היא הסוד

בספרו ההרגשה היא הסוד כתב נוויל גודארד "אדם לא מקבל את מה שהוא רוצה אלא את מה שהוא מרגיש שכבר יש לו" אדם מקבל את מה שמתאים למי שהוא, ולא למה שהוא רוצה.

 

רוב האנשים חושבים שכשהם יקבלו את מה שהם רוצים תגיע ההרגשה הטובה

על פי חוק היצירה זה בדיוק הפוך ההרגשה הטובה היא זו שתביא את מה שאנחנו רוצים

 

אנחנו יוצרים קודם כל את ההרגשה הספציפית של מה שאנחנו רוצים, כאילו כבר יש לנו אותו ואם נשמור ונתמיד בהרגשה הזו למשך זמן המציאות תהיה חייבת להתאים להרגשה הזו בכך שתביא לך את מה שאתה רוצה. בחנתי באופן אישי את העניין וזה פשוט עובד!

 

הפוך להיות האדם שראוי למה שאתה רוצה לפני שתקבל את החיים שמגיעים לו.

תלך כמוהו, תדבר כמוהו, ותחשוב כמוהו ותראה כיצד חייך משתנים והופכים להיות ראויים לאדם שהפכת להיות

 

תעודד רק מחשבות חיוביות שתורמות למטרה שלך כי הן יוצרות את ההרגשה שתוביל להגשמת החיים שאתה רוצה.

 

זהו עיקרון קצר אך בתוכו חבוי הסוד האמיתי של הגשמת המציאות. אם יש משהו ששווה את המאמץ בחיים זה להתמחות בעיקרון זה. תרגלו תרגלו ותרגלו אותו ותתחילו לראות ניסים שקורים בחייכם.

 

 
 

התעלמות מהמציאות

בתהליך המדהים הזה של יצירת מציאות ישנו פער של זמן בין פעולת היצירה לבין רגע ההגשמה, אם אנחנו לא נמשיך להתמיד בהרגשה היוצרת, ונאמין למה שאנחנו רואים במציאות ההגשמה לא תקרה, מכיוון שהאמונה במה שקורה במציאות מביאה לנו את ההרגשה של מה שקורה במציאות שמביאה לנו עוד ממה שקורה במציאת וחוזר חלילה, לכן יש להאמין לתמונה שיש לנו בראש יותר מאשר למה שהמציאות כרגע מראה לנו כי התמונה שיש לנו בראש היא גם חומר ולמעשה הבחירה במציאות כבר נעשתה ברגע שאנחנו רואים אותה בבירור בדמיון שלנו עלינו רק להמשיך ולהתמיד בהרגשה ולהחזיק את תמונת הדמיון חיה בראשנו עד אשר היא תקבל דם ובשר בעולם הפיזי

 

דבר מוזר נוסף עלול לקרות והוא שלאחר שכבר הגשמנו את מה שרצינו, אנחנו נתפתה לחשוב שהדבר היה קורה גם ללא העבודה המנטלית שעשינו, נתפתה לחשוב שהדבר היה קורה באופן טבעי, כי ההגשמה תמיד תקרה בצורה אנושית על ידי מפגשים מקריים או לקוחות שהגיעו. עלינו להיזהר ממחשבה זו שכן היא מחשבה של ספק וחוסר אמונה חרף כך שהדבר שרצינו הגיע. אם אנחנו בספק וחוסר אמונה אפילו שהדבר הגיע זוהי כפיות טובה אבל יותר גרוע פגיעה רצינית ביכולת שלנו להגשים שוב

 

 
 

מים קרים

בכל בוקר לאחר מעבר על לוח החזון שלי אני מבצע התעמלות קצרה של מתיחות כמה תרגילי נשימה והוקרת תודה ונכנס להתקלח במים קרים. הכי קרים. למה? ראשית זה בריא לגוף. מחזק את מערכת החיסון משפר את הנשימה, מתרגל רוגע נפשי במצב של סטרס. שנית אני מוכיח ומזכיר לעצמי יום יום שאני מחליט על גורלי וכשיש הזדמנות עלי לקפוץ עליה ולקחת אותה בלי לחשוב יותר מדי. להתקלח במים קרים זו אף פעם לא בחירה קלה במיוחד בחורף. אך כבר בתחילת היום אני מרגיש תחושת ניצחון על הרצון להישאר בנוחות שלי ופותח את היום כשאני לובש את האדם שאני רוצה להיות

 

הלא מודע

הלא מודע הוא החלק היוצר. הוא הסיבה לתוצאה, שהיא המציאות שלנו. המודע יכול להעביר ללא מודע את מה שהוא רוצה ליצור והוא עושה את זה באמצעות הרגשה או תדר. ברגע שהלא מודע מקבל את התדר המסויים הוא חייב להגשים לנו אותו במציאות שלנו. אומנות ההגשמה היא בעצם היכולת להטביע את הרצון שלנו בלא מודע באמצעות הרגשה או תדר

 

שפת הרגש

רגשות הן שפה קוסמית, באמצעות רגש אפשר להעביר הרבה יותר ממילים או תמונה. תחשבו כמה מילים והסברים צריך כדי לתאר רגש במלואו למעשה זה לא ניתן, כי רגש זה משהו שפשוט צריך להרגיש זה תדר חשמלי מסוים שמורגש בדרך כלל באזור החזה או הבטן תארו לכם שהייתם שואלים אותי איך היה הטיול שלי ללונדון ובמקום לענות הייתי מחבר אתכם למערכת הרגש שלי ונותן לכם פשוט להרגיש "הנה ככה היה לי בלונדון" ההרגשה היא שפה מאוד עשירה והיא שפה טלפתית שניתן להעביר בין בני אדם, אך חשוב יותר להעביר אותה ללא מודע שלנו. אם נלמד את שפת הרגש נוכל לשלוט בכוח היצירה.

 

בשפת הרגש יש תדר מסויים לכל מילה ואם אתם מתקשים להבין תעשו ניסוי איזה תדר תעביר לכם המילה סובארו, ועכשיו איזה תדר מעבירה לכם המילה מרצדס. האם זה אותו תדר? כמובן שלא, לכן אני אומר שרגשות הן שפה עשירה יותר ממילים אנחנו רק צריכים ללמוד לדבר אותה ואת זה ניתן לעשות על ידי תרגול.
שבו במדיטציה ותרגלו תדרים והרגשות של מילים כמו שפע, הצלחה, שגשוג, בר מזל, וכל מילה טובה שמשקפת את החזון שלכם הרגישו את התדר נסו לדייק ולתפוס את ההרגשה שלו והעצימו אותו עוד ועוד עד שיהיה מוגבר וחזק, נסו לעבור בין תדר לתדר ללא מחשבה על המילה אלא רק על ידי ההרגשה. נסו להחזיק שניים או שלושה תדרים ביחד, האם זה אפשרי? הקדישו שלוש פעמים בשבוע למדיטציית תדרים והפכו לדוברי רגשית שוטפת

 

 
 

שיגור לעתיד

מסע בזמן הוא אפשרי. עדיין לא בחומר אבל כן ברגש. דמיינו את העתיד הכי מדהים שלכם ושגרו את עצמכם לשם מבחינת ההרגשה. כי כבר הבנו שההרגשה היא השפה שבה אנחנו משכנעים את הלא מודע שלנו לפעול. ברגע שאנחנו נמצאים בעתיד המדהים שלנו מבחינה רגשית ומתמידים בהרגשה, המציאות תמהר ותדביק את הפער ותתן לנו את מה שמתאים להרגשה הזו

 

 
 

תקשורת עם הלא מודע

כדי שנוכל להעביר את ההרגשה שלנו ללא מודע שהוא הכח היוצר והוא הסיבה לתוצאה שאנחנו קוראים לה מציאות. ראשית עלינו להרגיע את הגוף והנפש. לעצום את העיניים כדי לנתק את המחשבה מעולם החומר. בבדיקת גלי מוח רואים באופן מיידי איך עצימת עיניים הופכת את גלי המוח לרגועים יותר. יש כמה דרכים או דלתות שבהן ניתן לעבור על מנת לתקשר עם הלא מודע ונדבר כאן על 3 הדרכים העיקריות. מדיטציה, שינה, ותפילה

 

מדיטציה

 

מדיטציה היא דרך נהדרת לפתיחת ערוץ תקשורת עם הלא מודע שלנו. במדיטציה אנו בדרך כלל יושבים ברגליים משוכלות או ישיבת לוטוס אם אפשר, הגב זקוף והגוף משוחרר, לאחר כמה דקות של ישיבה נוכל להרגיש הרגשת ריחוף או התנתקות מעולם החומר אז אנו יכולים להתחיל לתקשר על הלא מודע שלנו ישנן כמה סוגי מדיטציות ולא ניכנס כאן לכל הסוגים אך זו שאני ממליץ עליה היא פשוט לשבת כמו האדם שאני רוצה להיות להרגיש שכבר יש לי את מה שאני רוצה ולהנות מהתחושה הזו אפשר לחזור בראש על המשפט " כמה זה נפלא" ולנסות להבחין בתדרים החיוביים שעולים ולהגביר אותם
אופציה נוספת היא לראות בדמיונכם את הסרט או הקליף המרמז על כך שיש לכם את מה שאתם רוצים למשל מישהו שמברך אתכם על ההישג שהשגתם או מחמיא לכם על הרכב החדש. תראו את הקליפ הזה שוב ושוב עד שתרגישו כי הוא ממש אמיתי

 

שינה

הלא מודע הוא הרחם שבו נבראת המציאות שלנו. ובזמן השינה הלא מודע יוצר את יום המחר שלנו. האירועים האנשים וההזדמנויות נבראות בזמן השינה לכן יש חשיבות עליונה להירדם תמיד בהרגשה של ה"משאלה שהתגשמה" . לעולם אל תרדמו כשאתם בהרגשה לא טובה כועסים או ממורמרים כי זה יביא לכם מציאות שאינה מתאימה לחזון שלכם תמיד הירדמו בהרגשה נהדרת חמימה ומוגנת ובהרגשה שכבר יש לכם את מה שאתם רוצים ושאתם כבר האדם שאתם רוצים להיות

 

 
 

תפילה

תפילה זו היא לא במובן הדתי, היא מצב דומה למדיטציה אנחנו מתנתקים מהעולם החומרי ומבקשים את הדבר שאותו אנחנו רוצים שימו לב לא להתפלל על מה שאתם רוצים אלא להתפלל מתוך מה שאתם רוצים לדוגמא: במקום לבקש בבקשה ש X יהיה בריא התפללו ואמרו "תודה שאתה בריא איזה כיף שאתה בריא. ראו אותו כבריא ראו אותו אומר לכם אני מרגיש ממש טוב ותראו אותו כאדם בריא

 

 
 

שינוי הרגשה

בתהליך ההגשמה שלכם בוודאי יהיו מקרים בהם תרגישו שיצאתם מה"זון" מהתחושה שאתם כבר האדם שאתם רוצים להיות, יכול להיות שתרגישו פתאום כעס או עצב או פחד. אל תהיו במצב זה זמן רב מדי. היו מודעים לשינוי במצב הרוח שלכם והוציאו אתכם ממנו כמה שיותר מהר כי הוא אינו תורם לכם ורק ייצור לכם סיטואציות נוספות עם אותו רגש

ניתן לצאת ממצב לא רצוי באמצעות מוסיקה, ריקוד, ספורט, שיחה עם חבר טוב, כל דבר שעוזר לכם לשנות את ה"וייב"

 

בוקר

למדתי כי הזמן הטוב ביותר לצפות בלוח החזון שלי או לחשוב על המטרות שלי הוא לפני השינה או בבוקר. בבוקר המוח עדיין נמצא בגלים רגועים והלא מודע עדיין במצב קליטה היפנוטי זהו זמן מצוין לדמיין את המטרות שלך כבר קורות להרגיש את ההרגשות הטובות, לשמוע או לקרוא הצהרות חיוביות

 

ציין הצלחות

כאשר אתה מבחין בהתגשמות הרצון שלך בעולם הפיזי או התקדמות לרצון שלך, אל תתיחס לזה כמובן מאליו. תכיר בהצלחה שלך להשתמש בחוק התודעה, תודה על כך ואפילו תחגוג את זה. עצם ההכרה בכך תעצים את היכולת שלך להשתמש בחוק. יש אנשים שכשהם מגשימים שאיפה הם חושבים שזה היה קורה בכל מקרה ולא מתייחסים לעבודה שעשו, ככזו שהגשימה את המציאות כי השאיפה תמיד תוגשם באופן טבעי ואנושי. במידה ולא תכיר בכך שהצלחת להשתמש כהלכה בחוק, תציין זאת ותודה על כך, היכולת שלך תאבד מכוחה

 

 
 
 
 
 

דיבור פנימי

לכל אחד יש דיבור פנימי. המשמעות של הדיבר הפנימי על יצירת והגשמת המציאות הרצויה היא קריטית כי היא נובעת מנשמת האדם. לכן חשוב להיות מודעים ולשלוט בדיבור הפנימי כך שיהיה מעודד נותן השראה ומפרגן. הפסיקו עם ההלקאה העצמית! עודדו את עצמכם,התייחסו אל עצמכם בכבוד הערכה ואהבה ותראו איך העולם מתחיל להתייחס אליכם באותה צורה

 

בחירת מציאות

אנחנו מאמינים כי הבריאה הסתיימה וכל האפשרויות כבר קיימות. יצירת מציאות היא למעשה לא יצירה של מציאות אלא בחירה של מציאות והפיכת מציאות שקיימת בפוטנציאל לעובדה וזה נעשה באמצעות חוק התודעה. בחרו את המציאות הרצויה לכם על ידי הנחת ההרגשה של המשאלה שכבר התגשמה, הרגישו כאילו כבר יש לכם את הדבר והתמידו בהרגשה זו עד אשר היא תתגשם

 

כל מה שקורה הוא לטובתי

כשאתם מפעילים את חוק התודעה ויש לכם תמונה ברורה ובהירה של מה שאתם רוצים שיקרה אתם צריכים לדעת שהעניין כבר גמור ועליכם רק להמשיך ולהחזיק את התמונה בראש עד שתתגבש לעובדה. הדרך שבה זה יתבצע אינה ידועה לנו ולכן כאשר אנחנו כבר בטוחים ומרגישים את השאיפה כקיימת עלינו להתייחס מעתה לכל מה שקורה כמקדם אותנו למטרה אפילו אם נדמה לנו שלא. כדי להגיע למקום הנכון יתכן שה GPS יקח אותך תחילה דרך מקומות שאינם נראים נכונים אך בסופו של דבר יקח אותך למטרה כך גם החוק צריך לארגן את הגשמת המשאלה שלך בדרכים שאולי בתחילה לא יראו לך ברורות. קבל את מה שקורה כהתקדמות להגשמה גם אם אתה לא מבין מדוע הדברים קורים כפי שהם קורים. "החיים לא קורים לך הם קורים עבורך!"

 

לחיות את התסריט

אם יש לכם סרטון בראש של השגת המטרה שלכם. תנסו לגרום לכך שתשחקו אותו במציאות אפילו לפני שהמטרה הושגה. לאשתי ולי הייתה מטרה כלכלית ויצרנו לנו סרטון משותף שלנו חוגגים את השגת המטרה בבריכה במלון. כשהגיע תאריך השגת המטרה התוצאות בשטח הראו כי לא השגנו אותה אך בכל זאת הזמנו חופשה באותו מלון ושיחקנו את הסצנה של חגיגת השגת המטרה. שלושה שבועות לאחר מכן המטרה הושגה!

 

 
 
 
 

להיות זה

על מנת להשיג את החיים שאתה מדמיין עליך להפוך להיות האדם שראוי לחיים האלה. להאמין שאתה הוא האדם הזה. ללכת כמוהו, לדבר כמוהו ולחשוב כמוהו. עליך לשמור על הלך הרוח הזה עד אשר משאלתך תתגשם.

 

חשיבה חיובית

מהי חשיבה חיובית? חשיבה חיובית היא היכולת לראות את הטוב בכל דבר. להיות חלק מהפתרון, לקחת אחריות, להיות הסיבה לכך שדברים יצליחו, לשער איך המקרה יכול להוביל לתוצאה הרצויה שלי, להניח שהמקרה הוא חלק מהדרך להגשמת המשאלה, להיות בהלך הרוח של המשאלה שכבר התגשמה. נהדר נכון? אתם בטח שואלים איך עושים זאת. התשובה לכך היא מודעות ותרגול, מודעות ותרגול, מודעות ותרגול עד שזה הופך להיות טבע ראשון שלך. למיטב הבנתי זו הדרך היחידה אז קדימה לעבודה. התוצאה של העבודה הזו היא חופש, בריאות והיכולת להשיג את השאיפות הכי כמוסות שלך

 

אתה מספיק טוב תתחיל

האם יש בי את היכולת לדמיין את המציאות שאני רוצה? האם אני יכול להיות זה שאני שואף אליו? האם אני ראוי? אני אומר שבהחלט. אף אחד לא נולד ראוי וכולם נולדו ראויים. זה הכל בתפיסה שלך! אז כן אתה ראוי בן ראוי! פשוט תתחיל. תפסיק לתרץ חוסר התחלה בשאלות שלא נגמרות. קפוץ למים הקרים כפי שאני עושה מדי בוקר, ותראה שלמרות שההתחלה כואבת. לאחר זמן קצר זו הפעולה המרעננת והמחיה ביותר שאתה יכול לחוות.

 

אתה חי בתוך התודעה של עצמך

התודעה שלך משדרת לך כל היום את הסרט שאתה חושב שמגיע לך. לאן שלא תפנה והיכן שתסתכל העיניים שלך לא קולטות אלא משדרות את הסרט הזה. כשתתחיל בשינוי שים לב מה אנשים אומרים לך הם בעצם התודעה שלך עצמך שמדברת אליך הקשב להם והתקדם למטרה בנחת

 

התודעה הישנה

התודעה הישנה היא כמו כל דבר, יצור חי, וכמו כל יצור חי, היא רוצה להמשיך ולהתקיים, לכן כאשר אתה מבקש לבצע שינוי תודעתי אתה למעשה חייב להרוג את התודעה הקודמת על מנת להכניס תודעה חדשה. התודעה הקודמת תתנגד ותעשה הכל על מנת לשרוד. אל תאמין לה שחרר אותה יש מספיק אנשים שיכולים להכיל אותה במקומך. שחרר אותה לגמרי ומלא את עצמך לחלוטין בתודעה החדשה בחר בה במלואה ושחרר את הקודמת במלואה

 

 
 

שינוי תודעה

 

שינוי התודעה הוא מעשה ראוי ומכובד הוא המעשה היחיד והסיבה היחידה שמשנה את התוצאה שהיא המציאות הפיזית שלך. אל תספר עליה ועל המטרות שלך לאחרים כי הם עדיין השתקפות של התודעה הקודמת שלך והם לא יקבלו אותה. עליך פשוט להיות בתודעה החדשה ולשכנע את עצמך בה באופן כל כך מוחלט וודאי עד שכל העולם שמסביבך ישתכנע גם הוא. ואז המשימה הושלמה.
עליך להציג את עצמך כ "זה" אפילו למשפחתך. תיצור לעצמך את החברים של "זה" ותיפגש איתם. תעבור לגור לאיפה ש"זה" היה גר

 

תתלבש כמו ש"זה" היה מתלבש תעשה מה ש"זה" היה עושה, תלך כמו "זה" תדבר כמו "זה" ,תעשה ספורט כמו "זה",תחשוב על עצמך תמיד כמו על "זה" ותהיה "זה"!
והכלל השני הוא "תתמיד תתמיד תתמיד" עד ש"זה" יהפוך לעובדה מוצקה ובלתי מעורערת על ידך ועל ידי היקום כולו. מימוש תכנית זאת תביא לך את כל מה שתרצה בחיים.

 

מתנות

כשהתודעה שלך מביאה לך מתנות זוהי הוכחה לכך שאתה בכיוון הנכון. קבל את המתנות בתודה ואהבה ואל תדחה אותן כי אז אתה משדר שאינך ראוי להן. מתנות יכולות להיות פיזיות או רוחניות, הצעות מעניינות, מחמאות או פשוט כבוד. תיזהר מהציניות שתנסה להסביר למה קיבלת את המתנה הזו ומה הצד השני מנסה להרוויח מכך.

 

בהתאמה לכך תתחיל לתת כמו ש"זה" היה נותן ועשה זאת בנדיבות ובשמחה בצורה פיזית או רוחנית. תן הרבה וקבל הרבה
 

החיים הם משחק, היקום אינסופי

מתחת לכל רגש שלילי קיים פחד. פחד הוא הבסיס של כל רגש שלילי אם תסיר את המסכות משקר, רוע, קנאה, אלימות וכד' תגלה שמסתתר שם פחד. זכור זאת כשמישהו מתייחס אליך בצורה לא נעימה וגלה חמלה אל הפחד שלו זה כאילו שהוא אומר לך אני מפחד תעזור לי. ביחס לעצמך, ברגע שתגלה שהפחד הוא בעצם שקר הוא יעלם. מדוע הפחד הוא שקר? משום שהחיים הם נצחיים ואינסופיים אין באמת מוות. אנרגיה לא נעלמת היא רק משנה צורה. היקום הוא מקום קסום ואינסופי ולכן פחד הוא תפיסה של ראיה קטנה ומצומצמת ולכן אני אוהב את המשפט - Relax, nothing is under control

 

 
 
 
 

סיום

 

בספר זה מונחת לפניך התורה כולה, אם מצאת את הנושא מעניין ותרצה להעמיק בו ולהיות חלק מקהילה שתדחוף אותך לקראת השגת המשאלות שלך ניתן להצטרף לאחת ההרצאות והכנסים שאני עורך באופן תדיר הרשמו אליהם בלינקים שברשתות או בשליחת הודעה לנייד שלי 0507993293 או למייל asaf.bar.nlp@gmail.com

 

לחיי הגשמת משאלות

אסי בר

תודעה יוצרת מציאות

bottom of page